Workshopy použití KP v domácím prostředí

Díky finanční podpoře města Prachatice se mohly uskutečnit workshopy o použití pomůcek pro domácí použití v naší půjčovně v Prachaticích. Z grantu byly zakoupeny i nové pomůcky pro sebeobsluhu.Workshop o použití kompenzačních arehabilitačních pomůcek pro domácí použití 


V půjčovně kompenzačních pomůcek v Prachaticích se dne 27. 7. 2017 konal Workshop kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, zaměřený hlavně na domácí použití, který pod vedením lektorky Aleny Bláhové, DiS. připravilo Jihočeské centrum rovných příležitostí z. ú. 


Mezi téměř dvaceti účastníky byl největší zájem o vyzkoušení podavače věcí a navlékače ponožek. Mnohé překvapily i elastické tkaničky do bot, které zajistí bezproblémové obouvání zavazovacích bot. Účastníci si vyzkoušeli ergonomické příbory, schodolez, motodlahu, vhodnou na rehabilitaci dolních končetin, ale i nástavce pod židli, které umožní pohodlnější vstávání ze židle, nebo z postele. 


Mimo praktického vyzkoušení pomůcek workshop nabízel i poradenství ohledně pořízení či předepsání vhodné vlastní pomůcky. Účastníci byli seznámeni s průběhem a způsobem jak získat vlastní pomůcku, hrazenou pojišťovnou. Půjčovna je od roku 2017 mimo půjčování pomůcek i výdejním místem pomůcek na poukaz od lékaře, ale i místem prodejním, kde se dají zakoupit různé druhy pomůcek. 


Účastníci workshopu si mezi sebou vyměnili zkušenosti, které jim péče o své blízké naskýtá. Workshop proběhl ve velice přátelské atmosféře a poskytl účastněným nové informace a cenné rady. 


Workshop byl financován z grantu města Prachatice. Další termín workshopu proběhne 21. 9. Na podzim navíc JCRP začíná pořádat akreditované semináře pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách: Úvod do použití kompenzačních pomůcek v sociálních službách.