Potravinová pomoc pro OZP a seniory

 

Doplňkovou službou od roku 2018 je v JCZPS o. p. s. poskytování potravinové pomoci.

 

Potravinová banka Jihočeského kraje z. s. funguje již dva roky a jejím posláním je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.

 

Díky smlouvě s Potravinovou bankou se stalo i Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. výdejním místem.  Potravinová pomoc je zde určená a dostávat ji mohou pouze osoby v tísni z řad seniorů, osob se zdravotním postižením nebo v zastoupení jejich rodinní příslušníci.

 

Příjemci potravinové pomoci mají možnost získat základní potraviny a drogérii. Závoz nových potravin a dalších zásob bude probíhat jednou až dvakrát měsíčně.

 

Do projektu potravinové pomoci pro seniory a osoby se zdravotním postižením se začátkem února zapojilo prachatické pracoviště a během března se zapojí i další pracoviště Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. například v Č. Budějovicích, Strakonicích nebo Táboře.

 

Výdej potravinové pomoci zajíšťují dobrovolníci, kteří již s JCZPS o. p. s. dlouhodobě spolupracují a vypomáhají při realizaci akcí a doplňkových činností.

 

 

Kontakty na potravinové sklady:

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s., pracoviště Prachatice

SNP 559, 383 01 Prachatice

tel. 388 316 009

 

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s., pracoviště Strakonice

Stavbařů 213, 386 01 Strakonice

tel. 383 321 931