Štěstí s překážkou

26.09.2016 17:40

Štěstí s překážkou 25.9.2016  
Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory mělo tu čest se účastnit projektu Štěstí s překážkou, a to v neděli 25. září 2016. Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se proměnilo v místo podpory, naděje a pochopení pro rodiny, kterým se do života připletla překážka v podobě zdravotního postižení blízké osoby. Díky neziskovým organizacím, které tam prezentovali své sociální služby, se podařilo podpořit motto projektu „přijímejme život se všemi jeho barvami“.
JCZPS o.p.s. jako jedna z neziskových organizací, která podpořila tuto osvětovou akci již druhým rokem, se prezentovala především svou sociální službou, aktivizační činnosti. V rámci této služby si českobudějovické pracoviště pro návštěvníky připravilo ruční práci, malování na náramky z lékařských špachtlí. Tato aktivita nezaujala jen dětské návštěvníky, kterým mnohdy nestačil jeden náramek, ale i dospělé. Ti ocenili nápad a chtěli prozradit tajemství výroby, jako typ na hrátky se svými dětmi.  
JCZPS o.p.s. také nabízí odborné sociální poradenství v sedmi jihočeských městech, půjčovny kompenzačních pomůcek a dobročinný obchůdek. Právě Prachatický dobročinný obchůdek se také prezentoval, a to prodejem výrobků zdravotně postižených a seniorů za symbolické ceny. Výtěžek půjde na podporu jejich tvorby.
Akci Štěstí s překážkou vnímáme jako velice úspěšnou nejen pro veřejnost, ale i pro samotné neziskové organizace. Nádherné nedělní počasí, krásně doplnilo příjemnou a pozitivní náladu kolující mezi jednotlivými stánky. Doufáme, že se budeme moci účastnit i čtvrtého ročníku Štěstí s překážkou.   
Zapsala: Bc. Nikola Kočerová – sociální pracovnice JCZPS o.p.s., pracoviště České Budějovice