Tisková zpráva Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. již rok funguje jako obecně prospěšná společnost

15.09.2014 17:25

 

 

V září 2013 slavilo tehdy ještě občanské sdružení Centrum pro zdravotně postižené Jihočeského kraje o.s. výstavou „Jak šel s námi čas..“ desetileté výročí od založení. Letos 11. září má tentokrát Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. opět malý důvod k oslavě. Občanské sdružení se právě k tomu datu přeměnilo na obecně prospěšnou společnost a může oslavit roční fungování v nové právní formě.

Co se za ten rok v Jihočeském centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. změnilo a co je nového?

Od září 2013 vystřídala na postu ředitele organizace paní Marii Křížkovou vedoucí prachatického pracoviště Mgr. Hanka Vlasáková, DiS. V souvislosti s touto změnou se sídlo společnosti přestěhovalo do Prachatic, aby to paní ředitelka měla blíže při jednání s úřady, protože i nadále zůstává vedoucí pracoviště Prachatice.

Od února 2014 jsou veřejnosti k dispozici nové webové stránky na adrese: https://jczps.webnode.cz. Na stránky téměř každý týden přibude nějaká fotografie do fotogalerie nebo informace do aktualit. JCZPS o.p.s. najdete také na facebooku.

Velká výstava o činnosti a službách všech sedmi pracovišť proběhla od 1. května do 30. června 2014 ve 4. patře Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Co se za poslední rok podařilo jednotlivým pracovištím Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o.p.s.?

České Budějovice

Od ledna 2014 začalo českobudějovické pracoviště poskytovat třetí registrovanou službu a to sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, kde mohou obě cílové skupiny navštěvovat kurzy odezírání, arteterapii, kroužek ručních prací či sluchový trénink v terénu. Od září připravuje nová vedoucí Denisa Salvová kurzy trénování paměti.

Český Krumlov

V Českém Krumlově  se pracovní tým 14.4.2014 rozšířil o Matyáše Ihnatolia, syna naší vedoucí Jany Ihnatoliové, kterou po dobu její mateřské dovolené zastupuje Veronika Kadlecová.

 

Jindřichův Hradec

Vedoucí tohoto pracoviště Mirka Ferdanová dále získávala finanční prostředky na rozšíření a rozvoj půjčovny kompenzačních pomůcek a v září 2014 připravuje první bazar použitých věcí. Prostřednictvím výstav a prezentací se jindřichohradecké pracoviště snaží o přiblížení služeb, které jsou v současné době dostupné pouze v krajských  a větších městech, ovšem velmi úzce navazují na sociální poradenství.

 

 

 

Písek

Laďka Škvorová, vedoucí píseckého pracoviště a sociální pracovnice v jedné osobě, celý rok intenzivně pokračovala v rozšiřování terénního poradenství v obcích okresu Písek a sortimentu půjčovny kompenzačních pomůcek. Také se jí podařilo rozšířit pracovní tým o administrativní pracovnici.

 

Prachatice

V polovině září 2014 připravuje pracovní tým pracoviště Prachatice pod vedením vedoucí pracoviště Hanky Vlasákové otevření Prachatického dobročinného obchůdku a přestěhování půjčovny kompenzačních pomůcek do nových prostor.

 

Strakonice

Strakonické pracoviště realizuje celý rok 2014 kurzy práce na počítači nejen ve Strakonicích, ale i v Písku a Blatné. Vedoucí Jana Horvátová i nadále rozšiřuje služby pro uživatele osobní asistence. V únoru také uspořádali Ples Tolerance, z jehož výtěžku se podařilo nakoupit nové pomůcky i opravit stávající. Mohou tak pomáhat ještě více lidem nejen na Strakonicku.

 

Tábor

Vedoucích táborského pracoviště Tereza Hulanová zapracovala na propagaci poradny pro osoby se zdravotním postižením a seniory a půjčovny a na rozšíření uživatelské základny.

 

Co ještě pracovníci Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. letos plánují?

V rámci Týdnu sociálních služeb (6. - 10. 10. 2014) připravují všechna naše pracoviště Dny otevřených dveří s doprovodným programem pro občany se zdravotním postižením, seniory i veřejnost.

Pracoviště se chtějí více věnovat dobrovolnictví. Zájemci z řad studentů, dospělých i seniorů hlaste se, jste u nás vítáni.

Otevření Prachatického dobročinného obchůdku – Jak obchůdek funguje? Jeden člověk daruje věci, které již nepotřebuje, druhý si tuto věc koupí a ještě mu udělá radost a poslouží mu.  JCZPS o.p.s. touto cestou získá finance na služby pro osoby se zdravotním postižením a seniory.