ERA pomáhá regionům

 

Terénní sociální poradenství a půjčování kompenzačních pomůcek na Vimpersku

Posláním Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o.p.s. je podporovat spoluobčany se zdravotním postižením a seniory, zejména usnadnit rodinám péči o tyto osoby radou, informací, podporou či doprovodem v jejich nelehké životní situaci.

 

Poskytujeme sociální poradenství, v rámci kterého pomáháme klientům vypisovat žádosti nebo formuláře, nebo s nimi sepisujeme odvolání proti rozhodnutí, námitky či správní žaloby. Radíme v 10 sociálních oblastech týkajících se problematiky výše uvedených cílových skupin.

 

Dále zapůjčujeme kompenzační pomůcky (vozíky, chodítka, polohovací postele..) a to pouze za symbolický poplatek na jejich nezbytnou údržbu.

 

Vzhledem k tomu, že jsme neziskovou organizací, není možné každý náš záměr realizovat. Nyní s pomocí projektu ERY poštovní spořitelny – ERA pomáhá regionům můžeme rozšířit ve větší míře své poradenství i na Vimpersko, kde jsme dosud měli omezené možnosti vzhledem k finanční náročnosti. I v této lokalitě je řada spoluobčanů, kteří potřebují pomoci, jsme rádi, že i jim se nyní můžeme plně věnovat.